שי פורת
Shai Porat

בוררות וגישור

בוררות וגישורגם עורכי הדין הוותיקים ביותר והמיומנים ביותר, יסכימו שלא כל סכסוך ראוי, רצוי או כדאי לסיים באמצעות הכרעה הניתנת על ידי צד שלישי, הכרעה שיכולת ההשפעה של הצדדים עליה היא מוגבלת וכמעט תמיד היא מנציחה את הסכסוך, במובן זה שהצדדים נותרים גם לאחר מתן ההכרעה, יריבים וצהובים זה לזה.

בשנים האחרונות חלה התקדמות משמעותית ביותר בהליכים החילופיים ליישוב סכסוכים, בין השאר, הגישור פותח ושינויים מהותיים חלו בהליכי הבוררות, כך שכיום – עבור מי שיודע לנצל את השינויים הללו - היא אינה יותר סוג של הימור, במובן זה שהכרעת הבורר היא סופית ומכרעת, ללא יכולת להשיג עליה.

משרדנו הינו מהראשונים ומהמובילים בתחום זה. כבר בשנת 1999 הוכשרתי כמגשר ואני נמנה על רשימת המגשרים בהתאם לתקנות בתי המשפט, תעודה מס' 585.   בנוסף, השתלמתי  בהשתלמויות רבות בגישור בארץ ובחו"ל, שימשתי משך שתי קדנציות, כיו"ר הועדה ליישוב סכסוכים בדרכים אלטרנטיביות (גישור ובוררות) שליד הועד המרכזי של לשכת עורכי הדין, שימשתי חבר צוות ההיגוי במינוי היוהמ"ש (מטעם משרד המשפטים) ליישוב סכסוכים שהמדינה צד להם, חבר בצוות המכין ומשתתף של סדרת ימי עיון באתיקה של מגשרים, "משכנות שאננים" 2001-2002, הייתי מיוזמי "אמנת הגישור" הלאומית והשתתפתי, בהזמנת השוק המשותף,  כדובר ומדריך בכנס הבינלאומי לגישור עיסקי, רומא 2008.

ניהלתי עשרות רבות של גישורים וכן, בוררויות רבות, על פי הפניות מטעם מערכת בתי המשפט, מטעם בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב-יפו ועל פי פניות "פרטיות" בנושאים מגוונים בסכסוכים בנושאים מגוונים וכבדי משקל בין גופים מהגדולים במשק.