שי פורת
Shai Porat

אודות משרד עורכי הדין - שי פורת

מי אנחנומשרד עורכי הדין שי פורת הוקם בשנת 1987 והוא פעיל מאז בתחומים שונים של המשפט האזרחי, כולל הופעות בבתי המשפט לערכותיהם.

השקפת העולם שלנו (ולכן, אנו מעניקים לייעוץ המשפטי השוטף חשיבות רבה במיוחד) דוגלת במה שאנחנו מכנים: "ייעוץ משפטי מונע", כלומר, כיועצים משפטיים של עסק אנו רואים את תפקידנו בניטור של בעיות משפטיות, הגדרתן ועשיית הנדרש לשם מניעתן, בכל דרך אפשרית. בעת שאנו מעניקים ללקוח ייעוץ משפטי, אנו רואים את עצמנו כחלק אורגאני של העסק ולעולם ננסה לגרום לכך שהעסק ישיג את מטרותיו העיסקיות הלגיטימיות, כאשר ארגז הכלים המשפטיים הם (רק) כלי נוסף בשירות העסק.

ברור לנו שמדובר בעניין בלתי כלכלי לחלוטין, אבל רכשנו מכונת אספרסו מעולה וכשלקוח מבקש לקפוץ, לשתות קפה ולעדכן אותנו במתרחש בעיסקו (או בחייו הפרטיים) אין דבר שמשמח אותנו יותר (אף כי היה נחמד אם הייתם מודיעים מראש שאתם בדרך ...). כך, גם, אנו לא גובים שכר עבור פגישת הכרות.

חלק ניכר מזמננו מוקדש לתחום המסחרי – עיסקי, במסגרתו, אנו עורכים הסכמים מסוגים שונים, תוך חתירה להגיע להסכמות שיעמדו במבחן הזמן וימנעו חיכוכים בין הצדדים לעיסקה וסכסוכים עתידיים ביניהם.
אם אין אפשרות אחרת, בלי חמדה, אבל עם ניסיון עשיר ביותר, אנו עוסקים גם בלטיגציה, ייצוג בבתי משפט.  
אנו עוסקים בלטיגציה כמעט בכל תחומי המשפט, החל בתביעות כספיות בסכומים קטנים יחסית ועד הגשת עתירות לבית המשפט הגבוה לצדק, או ערעורים לבית המשפט העליון.
מלבד לטיגציה פלילית.

נאמנים לגישתנו, נעשה כל מאמץ שלא לגרור את הלקוח לניהול מערכה משפטית יקרה ומתישה (גם נפשית) אם הסיכויים לזכות במשפט אינם טובים מספיק לדעתנו, אם הרווח שצפוי מניהול המשפט אינו מצדיק את ההוצאה הכרוכה בכך, או אם ניהול המשפט יחשוף את הלקוח לסיכונים מיותרים כמו חשיפת מידע סודי, או פגיעה במוניטין שלו.

האלטרנטיבה לניהול מערכה משפטית בערכאות היא שימוש בהליכים ליישוב סכסוכים בדרכים חילופיות, גם בהן מתמחה משרדנו, כבורר, כמגשר או כמייצג בהליכי בוררות וגישור. לא רבים מודעים לכך אבל, העבודה "משני צידי המתרס", גם כמגשר וגם כמייצג צדדים בגישור תורמת תרומה שלא תשוער ליכולת למצות את האפשרויות הטמונות בהליך בהצלחה.

את הידע והיכולת המשפטית שרכשתי, אני מנסה לתרום גם לטובת הקהילה ובמסגרת זו שימשתי כיועץ משפטי (בהתנדבות) לארגונים שונים, כמו המרכז לזכויות האדם, העמותה לחינוך ממלכתי הומניסטי והאגודה לקידום קטינים עיוורים וליקויי ראיה, הגשתי – פרו בונו - עתירות לבג"ץ (לטובת שמירת זכויותיהן של אלמנות נכי צה"ל, לדוגמא), פעלתי בלשכת עורכי הדין כדיין בבית הדין המשמעתי הארצי ועוד.

נוסף על התחומים המפורטים כאן, במשרדנו פועלים עורכי דין, הפועלים עימנו בשיתוף פעולה מקצועי ועיסקי, והם מתמחים בתחומי המעמד האישי, הנזיקין (רשלנות רפואית בעיקר), פירוק חברות ודיני תעבורה, כך שאנו ערוכים להעניק ללקוח שירות מלא ומקצועי (כמעט) בכל ענפי המשפט.